Tatil Bölgeleri

FETHİYE

Sadece ülkemizin değil dünyanın da sayılı turizm merkezlerinden olan Fethiye'de gezilecek eşsiz güzellikte pek çok yer var. Muğla'nın bir ilçesi olan Fethiye, doğal güzellikleri ve tarihi varlıkları ile ülkemizin ve dünyanın en popüler tatil merkezlerinden biri. Masmavi deniz, bakir koylar, bozulmamış bir doğa ve binlerce yıllık bir tarih... Hepsini ve daha fazlasını bulabileceğiniz Fethiye'de gezilecek yerleri sizin için listeledik.

 

ANTİK KENTLER: Fethiye, binlerce yıllık bir tarihe sagip. Farklı medeniyetlerin izlerini bulabileceğiniz Fethiye'de mutlaka görmenizi önerdiğimiz antik şehirler arasında Letoon Antik Kenti, Patara Antik Kenti, Telmessos Antik Kenti, Tlos Antik Kenti ilk sıraları alıyor. Eğer tarihe ve arkeolojiye ilginiz varsa dünyaca ünlü bu şehirleri gezmenizi tavsiye ediyoruz.

 

KAYAKÖY: Tarih milattan önceki dönemlere dek uzanan, taştan bir hayalet şehir. Fethiye'nin en ilgi çekici bölgelerinden biri olan Kayaköy yakın zamanda turizme kazandırılacak. Şuan kimsenin yaşamadığı ve Kayaköy Hayalet Şehir olarak bilinen bu köyü mutlaka gezmelisiniz.

 

SAKLIKENT: Fethiye'nin simgelerinden olan Saklıkent Kanyonu her yıl binlerce gezgini ağırlıyor. Toplam uzunluğu 18 km'yi bulan kanyonu Eşen Çayı bölüyor. Vadide yürüyüş ve keşif gezileri yapabileceğiniz gibi, Çayın sonunda bulunan restoran ve kafelerde mola verip keyifli vakit geçirebilirsiniz.

 

12 ADALAR: Fethi'de hareket eden günlük tur tekneleri ile gezebileceğiniz Fethiye On İki Adalar, bölgenin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biri. Turkuaz bir deniz ve muhteşem güzellikteki bakir koylar. Bu eşsiz doğal güzellikleri görmeden eve dönmeyin.

 

PLAJLAR: Fethiye tarihinin yanı sıra muhteşem doğa güzelliklerine de sahip. Dünya'nın en popüler plajlarından olan Ölüdeniz Plajı eşsiz güzelliği ile sizleri bekliyor. Fethiye'de plaj denince akla ilk gelen yerlerden biri de Çalış Plajı. Bembeyaz kumlar ve turkuaz bir deniz sizleri burada bekliyor.

 

KOYLAR: Muğla Fethiye, özellikle mavi tur teknelerinin gözde uğrak koylarından bazılarına da ev sahipliği yapıyor. Günlüklü Koyu, Kabak Koyu, Kelebekler Vadisi ve Kıdrak Koyu bu koyların en bilinenleri arasındadır. Sizde bu koylara uğramadan Fethiye tatilinizi bitirmeyin.

 

FETHİYE'DE NELER YAPILIR?

 

1- Bölgedeki en popüler tekne turlarından biri olan 12 adalar tekne turu sizi bölgede bulunan adalara götürecek ve her bir durakta ortalama 45 dakika kalarak size değişik bölgelerde denize girmeniz ve güneşlenmeniz için fırsat sunacaktır. Yassıca Adası, tershane Adası, Cennet Koyu, Kleopatra Adası, Kızılada gibi noktalar bulunmaktadır.

2- Ölüdeniz ve Kelebekler Vadisi tekne turunda tembel bir gün geçirmeye hazır olun. Bu turun en güzel tarafı bütün gün sadece güneşlenip ve denizin serin sularında yüzmekten başka birşey yapmak zorunda olmamanızdır. Tekne turumuzun durakları arasında Kelebekler Vadisi, St. Nicholas adası yürüyerek adanın eski kalıntıları arasında gezebilirsiniz, Mavi Mağra, Soğuk Sular Koyu, Akvaryum Koyu, Deve Plajı gibi noktalar bulunmaktadır.

3- 1975 mt yüksekliğindeki Babadağ'dan Ölüdeniz'in muhteşem görselliği eşliğinde deneyimli bir pilotla birlikte tandem atlayışınız 30-40 dakikalık bir uçuştan sonra Belcekız plajının beyaz kumları üzerine yumuşak bir inişle tamamlanıyor. Adrenalin ve mavi özgürlük sizde yaşayabilirsiniz.

4- Ölüdenizden kalkan tekne turu ile tura başlanır. İçkinizi yudumlayarak gün batımını izler daha sonra Deve Plajına ulaşırsınız. Plajda ateş yakılarak ekibinizle sazlı sözlü fasıllı bir eğlencenin içinde bütün bir yıl birikmiş olan stresinizi mavi sulara bırakabilirsiniz.

5- Saklıkent'in içinden çıkan Karaçay üzerinde 1994'ten beri organize edilen ringo rafting opsiyoneldir. Katılmak isteyen ziyaretçiler önceden rehber ile görüşerek rezervasyonlarını yaptırabilir. 5 yaşından 70 yaşına kadar herkesin katıldığı rafting turu inanılmaz doğası ile yaklaşık 5 km süren parkuru ve profesyonel rehberler eşliğinde yapılır.

6- Saklıkent'ten yağmur vasıtası ile taşınan yüksek minarelli çamur nehirkenarında birikir. Sezon başında iş makinaları ile nehir kenarında doğal bir havuz meydana getirilir. Çamurun buraya akması sağlanır tamamen doğal ve kokusuz çamur vücuda sürülüp 10-15 dk kuruduktan sonra yıkanırken vücudumuzdan ölü hücrelerimizi alır gider. Kesinlikle yan etkisi olmayan çamur banyosu aynı zamanda çokta eğlenceli geçmektedir.

7- Denizdeki yaşam, balıklar, ahtapotlar, kabuklular, yunuslar, mercanlar ve değişik türlerde bitki ve diğer canlılardan oluşan renkli bir çeşitliliğe sahip. Fethiye'deki dalış acentalarının organize ettiği günübirlik ve haftalık turlara katılarak deneyim kazanabilir ve usta eğitmenlerden sertifika kursları alabilirsiniz.

8- Trekking, Fethiye'nin zengin florasını tanımak isteyenler için önerilen en iyi tatil türlerinden biri. Antik dönemlerde Likya kentlerini biribirine bağlayan patikalar zinciri 'Likya Yolu' olarak adlandırılıyor. Likya Yürüyüş Yolu'nun başlangıç noktası Ovacık Köyü'nde Babadağ'ın eteği. Bu etkinlik için yalnızca standart yürüyüş malzemesine ihtiyacınız olacak.

9- Kaya Köyü'nün çevresinde atla gezinti size başka bir heyecan tattıracak. At sırtında yaşayacağınız keyifli yolculuk Ovacık'tan başlıyor ve sizi orman içi patikalarıyla Kaya Köyüne ulaştırıyor.

10- Daha önce denemediyseniz ve güvenli bir şekilde tatil beldesinin hızından ve heyecanından uzaklaşmak ve doğaya biraz daha yaklaşmak isterseniz o zaman kaçırılmayacak bir fırsat sizin için atv sürüşü ile Kaya Köyünün tarihi kalıntıları da ziyaret etmektesiniz ve devamında da Gemiler koyuna varacaksınız.

Fethiye, insanın bütün duygularına hitap etmeyi başaran nadir beldelerimizden biri.. Birçok sporu yapmaya elverişli doğası ise insanı şımartıyor.

 

Arama Kelimeleri: Fethiyede kiralık villa, Fethiye' de Kiralık özel havzulu villa, Fethiyede kiralık havuzlu villa, Fethiye' de kiralık villalar, Fethiye kiralık villa, Fethiyede kiralık balayı villaları, Fethiye' de kiralık havuzu dışarıdan görünmeyen villa, Fethiye muhafazakar villa, Fethiye villaları, Fethiyede balayı villalar, Ölüdenizde kiralık villa, Ölüdenizde kiralık özel havuzlu villa, Fethiye villa kiralama, Fethiyede denize yakın villa, Muhafazakar villa, Muhafazakar villalar, çalış kiralık, villa, özel havuz, muhafazakar villalar, kayaköy, fethiye kayaköy, günlük kiralık, villa, havuzu dışarıdan görünemeyen villa, ölüdeniz, çalış plajı.

 

Fethiye'de Kiralık Özel Havuzlu Villa İmge'nin tanıtım videosu.

 

Copyright HemenVilla.com © 2014. Bilcom Bilgisayar