Tatil Bölgeleri

KAŞ

Bir balıkçı kasabası olan Kaş, doğal güzellikleriyle büyüler... Bir tatilden istenilen herşeyi sunar. Antalya merkeze 168 km uzaklıktadır. Kaş, Akdeniz iklimi etkisi altındadır. Yazları sıcak ve kurak, kış ayları ılık ve yağışlıdır. Bölgede Akdeniz iklimi yaşandığı için muz, limon ve portakal gibi sıcak iklim meyveleri bol miktarda üretilmektedir. Tertemiz bir denize sahip olması ve mükemmel bir doğaya sahip olması, bölgede su ve doğa sporlarının her geçen gün gelişmesini sağlamaktadır. Kaş Yunan Adası Meis'e 2 km uzaklıkta bulunuyor. Antalya'nın gizli kalmış bir cenneti olan Kaş, il merkezine oldukça uzaktır ve bol virajlı yollara sahiptir. Belki de bu yüzden doğasını korumayı başarmıştır. Kaş'ta her sabah birbirini tanıyan, tanımayan selamlaşır. Bölgede mahalle kültürü hala devam etmektedir. Bölge halkı geçimlerini tarım ve balıkçılıkla sağlarken, son yıllarda turizmle de ilgilenmeye başlamıştır. Tarım ile uğraşan halk ise genellikle yaş sebze ve meyve üretmektedir.

 

Kaş'ın çocukları ise daha bir şanslı. Çocuklar, bol yokuşlu sokaklarda top yuvarlayarak, parklarda oynayarak ve en önemlisi mahalle atmosferini yaşayıp öğrenerek büyüyorlar. Kaş'ın limanında genellikle geniş tekneleri görebilirsiniz. Limanda paraşüt yapmak ve batık şehre dalmak için ekipmanlarını hazırlayan insanlar görebilirsiniz. Hemde neredeyse her sabah.. Antalya-Kaş'ın muhteşem havasında bölgenin birbirinden güzel plajlarında tarihi kalıntılar arasında keyifli bir tatil için hemen hazırlık yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Modern hayatın karmaşı ve kalabalığından uzak Kaş oldukça küçük bir yer, fakat etrafında gezilecek pek çok yer var.

 

KAŞ ANTİK TİYATROSU: Muhteşem deniz manzarasına sahip M.Ö 1 yy'a dayanan tarihi ile Kaş Antik Tiyatrosu, Kaş'ta en çok ziyaret edilen tarihi yerlerden biridir. Tiyatro, Antiphellos Antik Kenti'nin de en önemli yapısıdır aynı zamanda.

 

ANTİPHELLOS ANTİK KENTİ: Likya lahitleri, kaya mezarlar, anıt mezarlar ve antik tiyatrodan oluşan Antiphellos Antik Kenti, Kaş'ın binlerce yıllık geçmişini günümüze taşıyor. Antik kente Kaş Merkez'den yürüyerek ulaşabilirsiniz.

 

XANTHOS ANTİK KENTİ: Likya uygarlığının en eski yerleşim yeri olan Xanthos Antik Kenti aynı zamanda en büyük kent. Kaş'ta mutlaka gezmenizi önerdiğimiz antik kentin geçmişi M.Ö 7. yy'a dek uzanıyor.

 

PLAJLAR: Kaş tarihi yerlerinin yanı sıra muhteşem plajları ile ünlü. Büyük Çakıl Plajı, Küçük Çakıl Plajı, Kaputaş Plajı, Patara Plajı dünyaca ünlü plajlardır. Bu muhteşem kumsalları gezmek tatilinizi daha da unutulmaz kılacak.

 

KEKOVA: Ülkemizin tek batık kentinin yer aldığı  Kekova, Kaş'ta mutlaka gezmeniz gereken yerlerden Kara ulaşımının olmadığı Kekova'ya yalnızca deniz yolu ile gidilebiliyor. Kaş Merkez'de her gün hareket eden teknelerle gidebilirisiniz. Kekova'da yer alan Simena Antik Kenti'ni de gezmeyi unutmayın.

 

DEMRE: Kaş'ın beldelerinden biri olan Demre özellikle Myra Antik Kenti ile ünlüdür. Likya döneminden  kalma kaya mezarlarını görebileceğiniz antik kenti keşfettikten sonra Demre'nin merkezini de gezebilirsiniz.

 

PATARA: Antalya Kaş'ın her köşesi birbirinden güzel. Bu eşsiz güzelliklerden biri de Patara. Kilometrelerce uzunluktaki plajı, antik kenti ve muhteşem denizi ile Kaş'ta gezilecek yerlerden biri.

 

KALKAN: Kaş'a yaklaşık 20 km uzaklıkta bulunan ve Kaş'ın en popüler yerlerinden olan Kalkan da gezeceğiniz yerler arasında olmalı. Özellikle limanı, çarşıyı ve plajları gezmenizi öneriyoruz.

 

 KAŞ'TA NELER YAPILIR?

 

1- Kaş oldukça küçük bir yer; fakat etrafında görülecek pek çok şey var. Binlerce yıllık bir tarihe sahip olan Kaş'a gittiğinizde Xanthos Antik Kenti'ni, Antiphellos Antik Kenti'ni, Aperlai Antik Kenti'ni, Gömbe ve Nisa Antik Kentlerini ziyaret edebilirsiniz.

2- Tekne turu ile Kekova'ya mutlaka gidin. Karadan ulaşım olmadığı için hem keyifli bir deniz yolculuğu yapacak, hem batık şehrin güzelliği ile büyülenecek hemde eşsiz denizin tadını çıkaracaksınız.

3- Kaş eşsiz doğal güzelliklere sahip bir yer. Bunların başında elbette turkuaz ve tertemiz denizi geliyor. Kaş'ta denize girebileceğiniz pek çok plaj var.

4- Kaş son yıllarda doğa sporlarının en önemli merkezlerinden biri. Dalış bu sporların başında geliyor. Yalnızca ülkemiz için değil dünyanın da gözünü çevirdiği dalış merkezlerinden olan Kaş'ta mutlaka dalış yapın. Daha önce dalışla ilgili herhangi bir deneyiminiz yoksa da sorun değil; konusunda uzman dalış eğitmenleri ile deneme dalışları yaparak su altının büyülü dünyasını keşfe başlayabilirsiniz.

5- Kaş'ta yapabileceğiniz bir diğer spor ise yamaç paraşütü. Uzman eğitmenler ile birlikte yapılan uçuşlarda muhteşem bir manzara eşliğinde unutamıyacağınız bir deneyim yaşayacaksınız.

6- Trekking, tırmanış ve kanyoning de Kaş'ta yapabileceğiniz diğer sporlardan.

7- Kaş gündüzü ile olduğu kadar gece hayatıyla da sizi sarıp sarmalayacak bir yer. Kaş Merkez'de birbirinden sevimli kafeler, barlar, restoranlar yer alıyor. Bu mekanların her birinin kendine has bir ambiyansı var. Dilerseniz bir balık restoranında Akdeniz'in en taze ve lezzetli deniz ürünlerini tadabilir, dilerseniz sakin bir köşede şarabınızı yudumlayabilir, dilerseniz meydanda yer alan barlardan birinde kalabalık ile birlikte müzik ve sohbetin keyfini çıkarabilirsiniz.

8- Saklıkent bölgesine gidebilir Jeep Safari'ye katılabilirsiniz.

9- Patara sahilinde unutulmaz manzaralar eşliğinde, doğayla iç içe vakit geçirebilirsiniz. 15 mil kano yapabilir ve dönüşte yelken açarak keyifle etrafı seyredebilirsiniz. En sonunda sizlere özel hazırlanmış katılım belgenizi almayı unutmayın.

Akdeniz'in saklı cenneti Kaş, sakin ve huzurlu bir tatilin yanı sıra farklı aktiviteler arayanlar için ideal yerlerden biri.

 

Arama Kelimeleri: Kaşta kiralık villa, Kaş'taKiralık özel havzulu villa, Kaşta kiralık havuzlu villa, Kaşta kiralık villalar, Kaşta kiralık villa, Kaş kiralık balayı villaları, Kaşta kiralık havuzu dışarıdan görünmeyen villa, Kaş'ta muhafazakar villa, Kaş villaları, Kaş balayı villaları, kaş, villa, kiralık, havuzlu villa, villa kiralama, tatil villaları, özel havuz, kaş villaları, tatil, villa, kiralık, özel havuz, kaş, çukurbağ yarımadası, villa, kiralama, kiralık, muhafazakar, havuzu görünmeyen, balayı.

 

Copyright HemenVilla.com © 2014. Bilcom Bilgisayar