Tatil Bölgeleri

BELEK

Antalya' ya 30 km uzaklıktaki Belek, zamanla Antalya' dan farklı bir tatil bölgesi olarak ön plana çıkmaya başlamıştır. Modern Otel ve Villaları, sınırsız alışveriş imkanı, keyif alabileceğiniz restoranları ve özellikle dünta standartlarındaki golf tesisleriyle, doğa ile sporu, tarih ile tatili bir arada sunan tatil bölgelerinden biridir. Belek, iki küçük köyden oluşmaktadır: Kadriye ve Belek. Kıyıdan yaklaşık 1 km mesafede iki köyü birbirine bağlayan bir yol bulunmaktadır.

 

Kadirye düz kıyı ovaları destekleyen ziraat ve tarım alanı üzerinde kurulu olan bir köydür. Köy, kafe ve restoranlar bölgesine 5 geçit noktasına sahiptir. Köyün merkezinde, salı pazarının kurulduğu alanda saat kulesi bulunmaktadır. Belek ise doğuya doğru 8 km sahili ile uzanan, muhteşem mağazaları ile Kadriye'den daha büyük konumdadır. Belek merkezinde yeni bir tiyatro, insan yapımı bir şelale ve yörenin ilk camisi vardır.

 

Onlarca kiralık villa seçenekleriyle, Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Belek aynı zamanda Türkiye'nin Golf merkezi olarak bilinmektedir. 50 adet futbol sahası 200'ü aşkın tenis kortu ile deniz, doğa ve tarihin yanına sporuda ekleyen Belek futbol takımlarının hem devre arasında hem yaz aylarında kamp yapmak için öncelikli tercihleridir.

 

Belek'in tarihi M.Ö 4 yüzyıla dayanmaktadır. Bölge antik çağda Helenistik ve Roma egemenliği altında kalmış, daha sonra Selçuklular tarafından kontrol edilmiştir. Belek aynı zamanda Bizans etkisi, heykeli ve mimarisine sahiptir.

 

Antik dünyanın en iyi korunmuş tiyatrosu Aspendos ve tarihi M.Ö 12. yüzyıla dayanan antik kent Perge bu bölgede yer almaktadır. Pergeden alınan heykel ve eserler  Arkeoloji müzesinde sergilenmektedir. Bu eserlerin yakınında, jeolojik noktalar olan Manavgat Şelalesi ve Köprülü kanyon bulunmaktadır. Belek aynı zamanda 100 çeşit kuşun bulunduğu Kurşunlu şelalesi'ne ev sahipliği yapmaktadır. Ama Belek'i turistler için asıl vazgeçilmez kılan, sahilin ipeksi kumu, güneşi ve plaj aktiviteleridir.

.

Arama Kelimeleri: Belek' te kiralık villa, Belekde Kiralık özel havzulu villa, Belekte kiralık havuzlu villa, Belekde kiralık villalar, Belekte kiralık villa, Belek' ta kiralık balayı villaları, Belek' de kiralık havuzu dışarıdan görünmeyen villa, Belekde muhafazakar villa, Belek villaları, Belek balayı villaları, Belekte kiralık özel havuzlu villa, Belekte kiralık havuzu dışarıdan görünmeyen villa, Belekde muhafazakar balayı villaları, Belek, villa kiralama, Kurşunlu şelalesi, villaları, Belek balyayı villaları, kiralık, günlük villa, villa seçenekleri, Antalya belek villaları, özel havuz, özel havuzlu, muhafazakar villa, havuzu dışarıdan görünemeyen villa, belek, muhafazakar, mutasaıp ailelere uygun, Belek plajı.

 

Copyright HemenVilla.com © 2014. Bilcom Bilgisayar