Tatil Bölgeleri

KALKAN

Antalya'nın şirin ve bir o kadar büyüleyici bir bölgesi olan Kalkan, her yıl sayısız turiste ev sahipliği yapmaktadır. Antalya Kaş'a bağlı tatil beldelerinden biri olan Kalkan, üzlkemizde özellikle ingiliz turistlerin büyük rağbet gösterdiği yerlerden. Ufak ve sevimli, bir o kadar gelişmiş bir yer olan Kalkan'ın etrafında ve yakın çevresinde gezebileceğiniz pek çok doğal ve tarihi güzellik bulunuyor.

 

ANTİK KENTLER: Kaş merkezde bulunan Antiphellos Antik Kenti, Kalkan-Fethiye yolu üzerindeki Kınık Köyü'nde bulunan Xanthos Antik Kenti, Demre'de yer alan Myra Antik Kenti yine Fethiye-Kalkan yolu üzerindeki Patara Antik Kenti, Kekova'da bulunan Simena Antik Kenti tatiliniz boyunca gezebileceğiniz tarih duraklarından.

 

PLAJLAR: Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı, Kaş Merkez de bulunan Büyük Çakıl Plajı ve Küçük Çakıl Plajı, kilometrelerce uzunluktaki plajı ile ünlü Patara Plajı mutlaka görmenizi önerdiğimiz plajlar arasında.

 

DOĞAL GÜZELLİKLER: Kalkan'ın sıcağından biraz uzaklaşmak isterseniz Bezirgan Yaylası ve Gömbe Yaylası'nı gezebilir, Mavi Mağara, İnbaş Mağarası ve Güvercinlik Mağarasını keşfedebilir, dünyaca ünlü Saklıkent Kanyonu'nda eşsiz bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

 

İSLAMLAR KÖYÜ: İslamlar köyünde deniz olmasa da buz gibi akan sularında kurulmuş olan alabalık çiftliklerinin çevresinde, yeşillikler içinde bir çok restoran hizmet vermektedir. Sıcak yaz günlerinde serin bir alternatif olarak seçebilirsiniz.

 

 KALKAN'DA NELER YAPILIR?

 

1- Kalkan'a yarım saat uzaklıktaki Eşen Çayı'nda rafting ve kano sporlarıda yapılmaktadır. Bundan başka dalış, su kayağı, jetski, ringo vs. gibi her türlü su sporları profesyonel firmalarca yapılmaktadır.

2- Dilerseniz yerli ve yabancı pek çok turistin ziyaret ettiği İslamlar Köyü'nü ve Bezirgan Köyü'nü de gezi rotanıza dahil edebilirsiniz.

3- Bodrum'u anımsatan beyaz renkli evlerin serpildiği sokaklarda keyifli bir yürüyüş yapmak ilk aktiviteleriniz arasında olabilir. Kalkan'ın görülmesi gereken sokakları, her köşesinde farklı bir sıcaklık sunacak sizlere .

4- Kendinizi Kalkan'ın serin sularına bırakabilirsiniz. Kaputaş Plajı'nın, Patara Plajı'nın veya Fırnaz Koyu'nun güzellikleri arasında denizin keyfini çıkarırken, Mavi Mağara'yı ziyaret edip farklı yerler görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

5- Fethiye-Kalkan yolu üzerinde bulunan Patara Antik Kenti üzerinde taşıdığı izleri sizlere göstermeye hazır.

6- Kalkan'da bisiklet turu yapmak oldukça keyifli vakitler geçirmenizi sağlayacak. Kalkan'ın ara sokaklarını kolayca keşfetmek ve deniz kıyısında oksijen dolu bir hava almak için bisiklete mutlaka binmelisiniz.

7- Bu arada Kalkan'daki restoranlarda yöresel yemeklerin tadına bakmadan tatilinize son vermeyin.

8- Günübirlik tekne turlarına katılarak mavilikleri keşfe çıkabilir, denizin ve güneşin tadına varabilirsiniz.

9- Sualtını sevenler Kekova batık şehrini görebilir, jetski, ringo ve su kayağı gibi su sporları yapabilirsiniz.

10- Rafting ve yamaç paraşütü yapabilirsiniz.

11- Akşam deniz kenarında balık keyfi yapabilir, sonrasında Kalkan'daki eğlence mekanlarında geceye devam edebilirsiniz.

12- Kalkan merkezdeki çarşıda dolaşabilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

 

Arama Kelimeleri: Kalkan' da kiralık villa, Kalkan'da Kiralık özel havzulu villa, Kalkanda kiralık havuzlu villa, Kalkan'da kiralık villalar, Kalkanda kiralık villa, Kalkan' da kiralık balayı villaları, Kalkanda kiralık havuzu dışarıdan görünmeyen villa, Kalkanda muhafazakar villa, Kalkan villaları, Kalkan balayı villaları, İslamlarda kiralık özel havuzlu villa, İslamlarda kiralık havuzu dışarıdan görünmeyen villa, İslamlarda muhafazakar balayı villaları, İslamlarda, villa kiralama, İslamlar villaları, İslamlar balyayı villaları, kiralık, günlük villa, villa seçenekleri, üzümlü köyü villaları, özel havzu, özel havuzlu, muhafazakar villa, havuzu dışarıdan görünemeyen villa, kalkan, üzümlü, islamlar, patara plajı.

 

Copyright HemenVilla.com © 2014. Bilcom Bilgisayar