Tatil Bölgeleri

MARMARİS

Birbirinden güzel koylara ve plajlara sahip olan Marmaris, yaz turizminin önemli noktalarından biri olup, aynı zamanda köklü tarihine ışık tutan yapılarıyla farklı keşif yerleri sunuyor. Özellikle Avrupa'dan gelen turistlerin ilgisini çeken Marmaris, her ilçesinde her beldesinde huzurlu bir o kadar keyifli bir tatilin ilk sıralarında yer alıyor.

 

Batıda bir kıstakla Datça Yarımadası'na bağlanan ilçe topraklarının üç tarafı denizle çevrilidir. Gökova Körfezi ile Bozburun Yarımadası'nın girintili çıkıntılı kıyılarında bük ve liman adlarıyla anılan çok sayıda koy açıklarında da bir çok küçük ada vardır.

 

Sahip olduğu doğal güzelliklerin yanında modern ve kaliteli tesisleri ile yerli ve yabancı turistlere kucak açar. Marmaris 'in beldeleride öyle ünlüdür ki adeta Marmaris'in kendi ününü aşmış durumdadır. Selimiye, Bozburun, Turunç ve Bördübet Marmaris'in en gözde tatil noktaları arasındadır.

 

Marmaris'de konaklayacağınız günlerde yanınızda fotoğraf makinenizi sürekli taşımanızı öneririz. Çünkü bu tatil bölgesi her köşesinde farklı bir güzellik sunacak sizlere. Çekeceğiniz her fotoğraf karesi tatilinizi ölümsüzleştirecek.

 

Ege Bölgesi'nin en doğal limanlarından birine sahip olan Marmaris yatçıların olmazsa olmaz duraklarındandır aynı zamanda.

 

Muğla'nın cenet köşelerinden biri olan Marmaris, gezilecek yerleriyle, tarihi değerleriyle ve zengin lezzetleriyle meşhur bir tatil bölgesidir.

 

MARMARİS KALESİ: Marmaris'in en meşhur yerlerinin başında Marmaris Kalesi geliyor. Yat Limanı'nın arkasında yer alan kale, 1521 yılında inşa edilmiş olup, günümüze kadar sağlam gelmiş bir yapıdır.

 

MARMARİS BARLAR SOKAĞI: Özellikle gece hayatıyla ünlü Marmaris Barlar Sokağı'nda yer alan sayısız bar ve diskolar yaz sezonunda tatilcilerin gelmesiyle birlikte hareketlenir. Sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence imkanı sunan barlarda dilediğiniz kadar zaman geçirebilirsiniz.

 

PLAJLAR: Marmaris'in en meşhur plajları Mavi Bayrak ödüllüdür. Turunç Koyu, Abdi Reis Koyu, Marmaris Boncuk Koyu ve Cennet Adası tatilcilerin en fazla rağbet gösterdiği plajlarıdır.

 

YUMURTALI PATLICAN: Marmaris'in en meşhur lezzetlerinin başında yumurtalı patlıcan geliyor. Soğan ve domatesin önceden yağda kavrulup ardından ince ince doğranmış patlıcanların eklenip üzerine yumurta kırılarak  yapılan bu lezzeti damağınızla buluşturabilirsiniz.

 

MARMARİS ÇAM BALI: Kıvamı bozulmadan uzun süre saklanabilen çambalı Marmaris'in en meşhur tatları arasındadır. Marmaris'e tatil için gelenlerin almadan evlerine dönmediği çam balı sadece Muğla, Aydın ve Çanakkale illerinde üretilmektedir.

 

 MARMARİS'TE NELER YAPILIR ?

 

1- Marmaris'de tatil yaparken adalara ve koylara düzenlenen tekne gezilerine katılabilirsiniz. Bu teknelerde bir gününüzü geçirmek çok keyifli bir anı olarak kalacak. Pasaportunuz varsa eğer Rodos'a düzenlenen feribot seferlerinden faydalanabilir ve Yunan Adası'nı ziyaret edebilirsiniz.

2- Gece hayatının hareketliliği ile de göz dolduran Marmaris bir kıyı beldesinde olması gereken bütün özellikleri fazlasıyla taşır.

3- Çarşıda sergilenen orjinal, mükemmel kalite ve uygun fiyata herşeyi bulabilirsiniz. Pazar günleri liman boyunca sıralanan dükkanlarda, bakır ve ahşap dekorasyon malzemeleri, mücevherat ve bölgesel desenli elbiseler satışa sunuluyor. Meyve, sebze dokumalar kadın erkek ve çocuk kıyafetleri, taklit tasarım eşyalar, spor kıyafetleri, yatak örtüleri ve masa örtülerine kadar  herşey perşembe pazarında satılmaktadır.

4- Turizmin yanı sıra halıcılık, özellikle elde dokunan köy halıları, kadınlar ve genç kızlar için önemli gelir kaynağıdır. Her bölgenin bir hikayesi ve her hikayenin de kendine has motifi vardır. Doğal boyalarla dokunan halılar satın alınarak evinizde şahane bir anı olarak tatilinizi unutmamanızı sağlayabilir.

5- Sedir Adası diğer ismiyle Kleopatra Plajı, Marmaris'in 16 km kuzeyinde bulunan turistik ve mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Kleopatra'nın burada yüzdüğüne inanılan çok orjinal muhteşem bir plajdır. Efsaneye göre Kleopatra ve Antonius burada yüzmüşler ve plajın altın kumları özel olarak Kuzey Afrika'dan buraya gemilerle getirilmiş. Bu çeşit altın sarısı kum sadece Mısır'da bulunmaktadır. Adanın batı ucunda yer alan kalıntılar Roma Dönemine ait. Antik tiyatro alanı gayet korunmuş durumda. Ayrıca bir de Agora var. Bölgedeki epigraflardan burada Apollon onuruna atletizm festivallerinin düzenlendiği anlaşılmakta.

6- Marmaris' de bulunan Aqua ve Su parkları gün içinde farklı ve eğlence isteyenler için ideal. Özellikle çocuk ve gençlerin yoğun ilgisini çeken Su parkları Marmaris tatilinizde heyecanlı bir alternatif. Tatilcilere hizmet  veren 2 adet su parkı bulunmaktadır. En büyüğü ve popüler olanı Marmaris Aqua Dearm Water Park'tır. Diğeri ise Marmaris Atlantis Water Park'tır.

7- Marmaris'in en gözde aktivitelerinden birisi de Marmaris Jeep Safari Turu. Toz, taş ve çamurlu dağ yollarında, nehirler ve Marmaris'in muteşem doğal güzellikleri arasında çevre köyleri de içine alan parkurlarda yapılan macera dolu bir eğlence Jeep Safari 4X4 arazi araçlarında her jeepte 4 ile 8 kişiden oluşan gruplarla yapılıyor. Turlar çok eğlenceli. Hem doğal güzellikler arasında Marmaris'in çevre yörelerini görme ve köy yaşamına tanık olma fırsatı hemde macera ve adrenalin dolu eğlenceli bir seyehat imkanı.

8- Dalış turizmi alanında Türkiye'nin önemli merkezlerinden Marmaris ve çevresinde 52 adet dalış noktası mevcuttur. Gerek eğitimli dalgıçlar gerekse yeni başlayanlar için çevre koylara düzenlenen pek çok dalış turu mevcut. Teknelerde her türlü dalış donanımı bulunduğundan malzeme almanıza bile gerek yok. Klasik bir dalış turu 15- 20 kişi olarak yapılıyor. Alınan eğitimden sonra sertifikalı gözetmenler eşliğinde Marmaris'in berrak sularında ve muhteşem deniz altı ortamında dalış keyfi başlıyor.

 

Arama Kelimeleri: Marmariste kiralık villa, Marmarisde Kiralık özel havzulu villa, Marmaris'te kiralık havuzlu villa, Marmarisde kiralık villalar, Marmariste kiralık villa, Marmarisde kiralık balayı villaları, Marmariste kiralık havuzu dışarıdan görünmeyen villa, Marmariste muhafazakar villa, Marmaris villaları, Marmaris' te balayı villaları. Marmaris'de kiralık villa, Muhafazakar villa kiralama, Havuzu dışarıdan görünmeyen villalar, Balayı villaları, Kiralık balayı villaları, özel havuz, muhafazakar aile, villa seçenekleri, kiralık, günlük, villa, özel havuzları, havuzu dışarıdan görünmeyen, marmaris, turunç, söğüt köyünde kiralık villa, söğüt, balayı villaları.

 

Copyright HemenVilla.com © 2014. Bilcom Bilgisayar